Zespół terapeutów i trenerów
Nasi trenerzy to zespół doświadczonych specjalistów, którzy z pasją pomagają innym w walce z przemocą, budując bezpieczne i wspierające środowisko.
Maria Roszkowska
Maria Roszkowska to psycholog dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutka pracująca w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii. W Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zajmuje się młodzieżą z zaburzeniami odżywiania, zachowania oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Aktualnie jest na czwartym roku czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii, które przygotowuje do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty według kryteriów European Association of Psychotherapy. Szkolenie to jest atestowane przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Ukończyła program szkoleniowy "Vademecum Terapeuty Rodzinnego" w Grupie Synapsis oraz uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach przygotowujących do pracy terapeutycznej systemowej, pracy z parami oraz indywidualnej terapii dorosłych, dzieci i młodzieży.
Obecnie prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych oraz zajmuje się diagnozą psychologiczną. Wspiera osoby z problemami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości oraz tych, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Swoją praktykę psychoterapeutyczną regularnie poddaje superwizji.
Pracuje w podejściu integracyjnym i systemowym. W wolnym czasie relaksuje się przy dźwiękach natury, zgłębia tajniki ludzkiej psychiki i chętnie spędza czas w gronie najbliższych.
Marek Biskupski
Marek Biskupski pracuje od 2000 roku z grupami młodzieży i dorosłych z różnych grup zawodowych, w tym nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów, a także z grupami rodziców. Od 2009 roku pracuje z rodzinami w nurcie psychoterapii systemowej, pod superwizją. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia „Razem Przeciw Przemocy” zajmującego się głównie profilaktyką przemocy i uzależnień, a także pomocą ofiarom przestępstw. Jest autorem ponad 70 programów profilaktycznych i projektów społecznych. Nauczyciel dyplomowany. Kilkanaście lat pracował w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi oraz w poradni psychologiczno – pedagogicznej, prowadzi także własną praktykę psychoterapeutyczną. Ukończył kierunek: resocjalizacja społecznie niedostosowanych w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w roku 1994, następnie kolejno: Podyplomowe Studium Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Trenerów, Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii MSCDN, Kurs Podstawowy i Kurs Zaawansowany Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Kurs Terapii Integracji Sensorycznej I i II Stopnia PSTiS, Podyplomowe Studium Doradztwa Zawodowego, psychologię kliniczną w Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie. W swoim podejściu do napotykanych w życiu ludzi stara się dawać innym to, co sam chciałby otrzymywać. Hobbystycznie zajmuje się sportami mniej lub bardziej ekstremalnymi oraz motocyklami. Stara się być uważnym i dostatecznie dobrym tatą dla swoich dzieci. Jest obecnie psychologiem wojskowym, oficerem.
Anna Pasławska-Turczyn
Dr Anna Pasławska-Turczyn to psycholog i diagnosta z wieloletnim doświadczeniem, pracująca w Placówce Lwowskiej w Warszawie. Specjalizuje się w diagnozie i terapii neuropsychologicznej, oceniając funkcjonowanie pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera, Parkinsona oraz różne zespoły otępienne. Prowadzi także diagnozę psychosomatyczną, badając wpływ czynników psychicznych na zdrowie pacjenta, w tym zaburzenia lękowe i depresyjne.
Zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i dorosłych, w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz ADHD. Diagnozuje zaburzenia nastroju u osób w różnym wieku. Jako psychodietetyk specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja, bulimia, ortoreksja, jedzenie kompulsywne oraz problemy z nadwagą i otyłością. Ponadto prowadzi diagnozę uzależnień behawioralnych i substancjonalnych oraz zaburzeń psychotycznych i osobowości.
Dr Pasławska-Turczyn świadczy usługi opiniowania dla instytucji publicznych, w tym placówek oświatowych i sądów. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w poradnictwie psychologicznym i pedagogicznym. Współpracowała z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA oraz jako wykładowca akademicki na uczelniach medycznych. Jest autorką licznych artykułów fachowych i książek poradniczych.
Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej i osobowości oraz posiada tytuł magistra psychopedagogiki. Jest dyplomowanym socjoterapeutą dzieci i młodzieży, interwentem kryzysowym i psychogeriatrą. Odbyła liczne certyfikowane szkolenia z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej, w tym roczne szkolenie z chorób otępiennych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.
Obecnie współpracuje z niepublicznymi zakładami opieki medycznej, poradniami pomocy psychologicznej oraz placówkami oświatowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom oraz Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego.
Konrad Muszyński
Konrad Muszyński
Psychoterapeuta w szkoleniu, Placówka Lwowska, Warszawa
Ukończył szkolenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej.
Tytuł magistra psychologii zdobył na Uniwersytecie Warszawskim.
Członek zwyczajny PTPA.
Swoją pracę poddaje superwizji.
Pracuje z pacjentami dorosłymi, również w języku angielskim.
Sylwia Klejnowska
Z pasją do ludzi i ich unikalności, Sylwia Klejnowska ukończyła psychologię ze specjalnością terapia seksualna i psychoterapia oraz przygotowanie pedagogiczne na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii w SPSK im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, a także w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kiślewskiego.
Pracowała jako psycholog w Środowiskowym Domu Samopomocy, który jest częścią Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi, a także w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci oraz w szkole podstawowej. Obecnie spełnia się jako psycholog-diagnosta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz nauczyciel akademicki na uczelni wyższej.
Specjalizuje się w terapii dzieci i nastolatków oraz udziela wsparcia dorosłym w ramach poradnictwa psychologicznego. Nieustannie rozwija swój warsztat, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach, a także angażując się w czytanie literatury fachowej. Jej misją jest pomoc innym w odkrywaniu ich potencjału i radzeniu sobie z wyzwaniami.